Hayat Organizasyon İade Politikası

Hayat Organizasyon, hizmetlerinin sunumunda %100 müşteri memnuniyetini ilk prensip haline getirmiştir. Müşterileriyle temasta bulunduğu ilk andan hizmet sonrası süreçler de dahil olmak üzere karşılıklı iyi niyet çerçevesinde hareket etmekte ve her türlü hizmette, Hayat Organizasyon garantisini sunmaktadır.

Tüketici Hakları Kanunu tarafından hizmet sunan firmalara getirilen tüm yükümlülükler, Hayat Organizasyon tarafından yerine getirilmektedir. İlgili kanuni hükümler gereğince Hayat Organizasyon, müşterileri ile olan tüm alışverişlerde, müşterilerinin sebep göstermeden iade ve cayma hakkını saklı tutmaktadır.

Müşteriler tarafından gerçekleştirilmiş rezervasyon ya da satın alma işlemlerinde, hizmetin ifa edilmesinin üç gün öncesine kadar, müşteri tarafından sipariş iptali yapılabilecektir. Bu işlem için müşterinin, bir sebep göstermesine gerek yoktur. Hayat Organizasyon tarafından tüm süreçlerde iyi niyetli bir şekilde sorunun çözümü için gayret gösterilmekte ve müşterinin tüm talepleri yerine getirilmektedir.

İade Politikası

Müşterilerin, gerçekleştirecekleri rezervasyon ya da hizmeti satın almaları sırasında bu metni okuyup anlaması doğru bir ilk adım olacaktır. Ayrıca iade işlemlerini başlatmadan önce de metnin tekrar gözden geçirilmesi ve tüm süreçlerde   Hayat Organizasyon ile iletişim halinde bulunulması, doğru bir hareket tarzı olacaktır.

Müşteriler tarafından yapılan ücret iadesi taleplerinde, müşterinin yaptığı ödemelerin iadesi aynı kanal ve aynı ödeme usulü kullanılarak yapılmaktadır. Peşin olarak yapılan ödemeler müşteriye talebi halinde peşin olarak geri ödenecektir. Kredi kartı kullanılarak taksitli işlem yapılması durumunda ise, banka sözleşmeleri gereği, geri ödemeler kredi kartlarına taksitli olarak yansıtılacaktır.

İade politikasının kapsadığı veya kapsamadığı konularda çıkabilecek her türlü uyuşmazlık halinde tüketicinin oturduğu il ya da ilçe Tüketici Hakem Heyetleri, uyuşmazlık için yetkili olacaktır. Kanunen belirlenen tutarın üzerine çıkılması halinde ise tüketicinin ikamet ettiği yere en yakında bulunan Tüketici Mahkemeleri yetkili mahkeme olacaktır.

Hayat Organizasyon ve müşteri, yukarıdaki belirtilen İade politikası metnini okumuş, anlamış ve teyit etmiştir.